A.R.D. a disputat doua amicale in compania Pro Team

P6148104
Continuand seria amicalelor premergatoare turneului Summer Cup 2014, grupele 2003 si 2005 ale Scolii de Fotbal A.R.D. Snagov, au intalnit ieri la Ciolpani, echipele similare ale Pro Team Bucuresti.
In meciul “celor mari”, dupa un “joc de lung metraj” disputat pe gazonul “centralului” pe parcursul a trei reprize a cate 35 minute fiecare, desi lipsita de aportul mai multor jucatori printre care Rasinar, Serbanescu, Trancan, Ardeleanu si Chiru, Scoala de Fotbal A.R.D. Snagov a reusit sa se impuna cu un categoric 5-0.

Echipa de start: Nitu, Stanescu, Jipa, Alexe, Ciprian J., Stefan, Manea, Simion.
Au mai jucat: Paraschiv, Rosianu.
Pentru Scoala de Fotbal A.R.D. Snagov au marcat: Ciprian J. (2), Manea (2), Jipa.

Partida “picilor” s-a disputat pe terenul sintetic, tot pe parcursul a trei reprize si, desi Scoala de Fotbal A.R.D. Snagov a avut in formatie multi copii nascuti in 2006, dupa un joc echilibrat in care au evoluat multumitor ridicandu-se la nivelul adversarilor, un joc cu rasturnari de scor si incheiat initial la egalitate, 3-3, s-a decis dupa executatea loviturilor de departajare, 6-5 in favoarea A.R.D.

Echipa de start: Alexandru S., Topor, B. Alexandru, Turcu, Hertzug, I. Alexandru.
Au mai jucat: Andrei, M. Calinescu, Al. Calinescu, Mihalcea, Bbogdan, Solominstchi, Rosianu.
Pentru Scoala de Fotbal A.R.D. Snagov au marcat: Alexandru I. (2), Turcu.

P6148101 P6148112 P6148113 P6148116 P6148124 P6148125 P6148127 P6148130 P6148131 P6148132