Sambata, la Sud Arena a avut loc “Batalia portarilor”, concurs la care Scoala de Fotbal A.R.D. Snagov a fost reprezentata de trei portari: Nitu, Alexandru S. si… si… Ardeleanu, acesta din urma inlocuindu-l pe Rasinar care n-a participat din cauza unor probleme personale.
Competitia, desfasurata pe grupe de varsta, a fost un maraton de 6 ore de dueluri, cele cinci terenuri amenajate pentru eveniment dovedindu-se a fi neincapatoare.

10508439_4446655781028_764039583_n
Nitu a evoluat la 10-12 ani unde a castigat grupa calificandu-se in semifinale de pe locul intai, semifinale unde l-a intalnit si eliminat dupa un meci frumos, pe portarul grupei 2003 a Stelei Bucuresti, in finala pierzand in fata portarului (nascut in 2002) de la Inter Galaxy.
Ceilalti doi portari, Alexandru S. si Ardeleanu, au avut o evolutie la fel de buna fiind in grupe diferite la categoria 7-9 ani Alexandru S. s-a calificat in semifinale de pe locul doi, iar Ardeleanu de pe locul intai insa, cum era de asteptat dupa calificare semifinala a fost una de casa unde Ardeleanu a reusit sa treaca la limita de Alexandru S. care ambitionat de faptul ca a fost aproape de finala mare a reusit sa castige finala mica in dauna portarului lui Dinamo Bucuresti 2005, asigurandu-si astfel lucul III.
In finala mare, surpriza Ardeleanu 2004 care desi este jucator de camp evoluand la grupa 2003 in teren a reusit sa faca o finala in care a surprins pe toata lumea chiar daca a pierdut, interventiile sale fiind demne de un portar care face asta in fiecare zi.
Pe langa diplomele pentru locurile ocupate, Nitu si Ardeleanu au castigat fiecare cate o minge plus zece antrenamente gratuite in cadrul Academiei de portari, iar Alexandru S., cinci astfel de antrenamente.

Grupa 19+
Locul 1 Ciuculescu Stefan
Locul 2 Plopeanu Dragos
Locul 3 Cadar Iulian
Grupa 16-18
Locul 1 Costache Alexandru
Locul 2 Iscru Vlad
Locul 3 Antonio Gabriel Bruma
Grupa 13-15
Locul 1 Cretu Radu
Locul 2 Antonio Anghelescu
Locul 3 Zinca Grigore
Grupa 10-12
Locul 1 Sandeiu Rares
Locul 2 Nitu Madalin
Locul 3 Silion Claudiu
Grupa 7-9
Locul 1 Gherman Alexandru
Locul 2 Ardeleanu Sebastian
Locul 3 Alexandru S. Robert

10380346_663285543761100_3993225753458809597_n 10406929_663285513761103_6760817962740937484_n10348193_4446735743027_2634893726814460654_n 10374443_4446658501096_4783627953480071050_n 10460507_581707665283222_5866040925153241754_n 10492545_4446741463170_8899061828861731717_n

Mai multe imagini, in albumul foto dedicat evenimentului de catre PremiumPlayers.