Astazi, in sedinta Comisiei Tehnice a A.M.F.B., s-a hotarat sistemul de desfasurare a play-off-ului campionatului de copii la nivelul de varsta 2003, eveniment deosebit de important, la care Scoala de Fotbal A.R.D. Snagov este onorata sa participe alaturi de echipe ca: Steaua Bucuresti, Juniorul Bucuresti, Dimsoft Bucuresti, Comprest Gim Bucuresti, Inter Galaxy, F.C. Voluntari, Dinamo Bucuresti, L.P.S. Mircea Eliade si Sport Team Bucuresti, echipe ce vor fi impartite in doua serii, dupa cum urmeaza:

Seria A Seria B
Juniorul Bucuresti Steaua Bucuresti
Dimsoft Bucuresti L.P.S. Mircea Eliade
Dinamo Bucuresti Scoala de Fotbal A.R.D. Snagov
Sport Team Bucuresti Inter Galaxy
Comprest Gim Bucuresti F.C. Voluntari

Sistemul de desfasurare este, in perioada 1-3 Mai 2014, fiecare cu fiecare in grupe, urmand ca ocupantele locurilor 1 si 2 din grupe sa joace semifinalele pe 4 Mai 2014. Finala se va disputa in ziua urmatoare, 5 Mai 2014. Toate partidele se vor juca in Complexul Spotiv Ghencea din Bucuresti.

Programul Scolii de Fotbal A.R.D. Snagov:

  • 1 Mai 2014
  • – ora 11,00 cu L.P.S. Mircea Eliade

    – ora 16,00 cu Inter Galaxy

  • 2 Mai 2014
  • – ora 12,00 cu F.C. Voluntari

  • 3 Mai 2014
  • – ora 12,00 cu Steaua Bucuresti

NR. DATA ORA SERIA ECHIPA ECHIPA
1 1 Mai 2014 09,00 1 Dinamo Comprest
2 1 Mai 2014 10,00 1 Sport Team Dimsoft
3 1 Mai 2014 11,00 2 L.P.S. Mircea Eliade Scoala de Fotbal A.R.D.
Snagov
4 1 Mai 2014 12,00 2 Inter Galaxy F.C. Voluntari
5 1 Mai 2014 14,00 1 Comprest Sport Team
6 1 Mai 2014 15,00 1 Juniorul Dinamo
7 1 Mai 2014 16,00 2 Scoala de Fotbal A.R.D.
Snagov
Inter Galaxy
8 1 Mai 2014 17,00 2 Steaua L.P.S. Mircea Eliade
9 2 Mai 2014 09,00 1 Sport Team Juniorul
10 2 Mai 2014 10,00 1 Dimsoft Comprest
11 2 Mai 2014 11,00 2 Inter Galaxy Steaua
12 2 Mai 2014 12,00 2 F.C. Voluntari Scoala de Fotbal A.R.D.
Snagov
13 2 Mai 2014 14,00 1 Juniorul Dimsoft
14 2 Mai 2014 15,00 1 Dinamo Sport Team
15 2 Mai 2014 16,00 2 Steaua F.C. Voluntari
16 2 Mai 2014 17,00 2 L.P.S. Mircea Eliade Inter Galaxy
17 3 Mai 2014 09,00 1 Dimsoft Dinamo
18 3 Mai 2014 10,00 1 Comprest Juniorul
19 3 Mai 2014 11,00 2 F.C. Voluntari L.P.S. Mircea Eliade
20 3 Mai 2014 12,00 2 Scoala de Fotbal A.R.D.
Snagov
Steaua
21 4 Mai 2014 09,00   Locul 1 din Seria 1 Locul 2 din Seria 2
22 4 Mai 2014 10,00   Locul 1 din Seria 2 Locul 2 din Seria 1
23 4 Mai 2014 16,00   Finala Mica
24 4 Mai 2014 17,00   Finala Mare


In ceea ce priveste participarea Scolii de Fotbal A.R.D. Snagov la acest eveniment, avand in vedere experienta oarecum modesta a copiilor nostri, putem spune ca, pe de o parte, este deja o performanta, iar pe de alta parte, rezultatele obtinute in campionat ne fac sa credem ca… mingea este rotunda!
Tinand sa multumim celor care, apreciind valoarea copiilor nostri si dand dovada de respect fata de activitatea de pana acum a Scolii de Fotbal A.R.D. Snagov, au sustinut includerea noastra in aceasta faza a competitiei, nu putem sa spunem decat…
Mult succes, copii!