Etapa trecuta, juniorii D si E ai Scolii de Fotbal A.R.D. Snagov au sustinut ultimele meciuri ale turului campionatului, tur ce pentru a permite desfasurarea play-off-ului la care, avand in vedere ca se califica primele doua clasate, ambele formatii au mari sanse de participare, a fost prelungit cu trei etape din retur.
Juniorii D care in prezent ocupa locul unu in seria a I-a a clasamentului urmati de Academia Voluntari au intalnit chiar ocupanta pozitiei secunde, iar juniorii E, ocupanti ai locului doi, au jucat cu Scoala de Fotbal Eugen Nae din Peris.

20151129_090323
In prima partida, una unanim apreciata din punct de vedere al calitatii jocului dar si incrancenata de ambele parti, snagovenii au inceput in forta si dupa cateva faze care aratau ca-si doresc victoria, in minutul sapte acestia preiau conducerea. Jipa scapat singur este faultat la marginea careului advers, Ardeleanu executa perfect asa cum de fiecare data a demonstrat ca stie s-o faca si… 1-0 pentru A.R.D.
Lovite in orgoliu, gazdele, echipa din Voluntari se arunca in atac insa cei care au ocazii de a inscrie sunt tot juniorii A.R.D.-isti, acestia fiind nu o data opriti din actiune in mod inexplicabil de catre arbitrul intalnirii: pentru fault la portar desi acesta fusese lovit de balonul sutat de Jipa, pentru offside la o scapare singur cu portarul a aceluiasi Jipa, si ca tacamul sa fie complet, la o centrare deviata in urma careia portarul scapa mingea din mana si Jipa intra cu ea in poarta, faza se incheie cu lovitura libera indirecta pentru A.R.D.
Partea a doua a doua a jocului a debutat cu ratarile lui Manea si a lui Trancan si a continuat cu reducerea treptata a motoarelor din partea snagovenilor, fact ce a permis gazdelor ca pe finalul jocului sa aiba cateva ocazii la poarta aparata de Nitu. La una din aceste faze, cu cinci minute inainte de final, pe fondul unei greseli a axului central A.R.D-ist, Academia Voluntari reuseste egalarea si meciul se incheie cu un echitabil 1-1, rezultat ce insa avantajeaza echipa antrenata de Razvan Ardeleanu si aceasta pastreaza prima pozitie a clasamentului devenind campioana de toamna.

20151122_100045
La juniori E, partida contra Scolii de Fotbal Eugen Nae desfasurata pe terenul gazdelor din Peris a fost una fara prea mult istoric, in care portarii snagoveni Ion si Ionescu au somat pur si simplu in prima repriza, Scoala de Fotbal A.R.D. Snagov reusind sa se impuna cu un categoric 4-1 prin golurile marcate de Gradinaru de doua ori, de Ionut si de Iancu.
Dupa o prima repriza la discretia juniorilor snagoveni, in partea a doua, pe fondul numeroaselor schimbari efectuate de antrenorul acestora, jocul a devenit unul incalcit, aglomerat, cu foarte putine faze spectaculoase.
O victorie clara ce le consolideaza A.R.D.-istilor pozitia a doua din clasament, la un singur punct de prima clasata, academia Voluntari, cu mari sanse de a se califica in play-off.
Coordonatorul Scolii de Fotbal A.R.D. Snagov, Razvan Ardeleanu: “Final de tur. Ne-am atins obiectivul, clasarea pe pozitii de play-off. Ma bucur ca scoala noastra are un cuvant de spus pe teren. Ne luptam cu adevarate valori ale Ilfovului, Concordia Chiajna si Academia Voluntari. Avem sperante ca vom fi alaturi de ele in play-off. Referitor la aceasta etapa, la juniori D felicit ambele echipe. Am demonstrat ca suntem echipa mai buna. Pacat ca arbitrul a luat, dupa parerea mea, cateva decizii gresite, puteam sa plecam din Voluntari cu trei puncte, le meritam. As dori sa mentionez ca Scoala de Fotbal A.R.D. Snagov are din nou sanse sa obtina ceea ce si-a propus, calificarea ambelor formatii de juniori in play-off. Cu o evolutie buna si in retur ne putem asigura un numar de puncte suficient fata de formatiile clasate pe locul trei si deci prezenta in finale.”