Duminica trecuta, juniorii Scolii de Fotbal A.R.D. Snagov s-au deplasat la Afumati. Dupa ce in primele minute ale partidei, gazdele, fotbalistii clubului sportiv din localitate au incercat sa furnizeze surpriza etapei invingand liderul campionatlui, lucru simtit din plin pe pielea micilor snagoveni, incet, incet, jocul s-a mutat complet din zona centrala a terenului in terenul celor din Afumati si, cum era de asteptat, golul n-a intarziat sa apara: Stefan in urma unui contraatac reuseste sa deschida scorul. La 1-0 pentru A.R.D. elanul gazdelor din debutul jocului s-a atenuat simtitor iar pana la pauza doar ratarile lui Manea si Gradinaru au facut ca scorul sa nu ia proportii.
Partea a doua a intalnirii s-a desfasurat in mare masura, ca si prima, in terenul gazdelor, linia de fund a juniorilor A.R.D., Ardeleanu, Alexe, Hertzug, instalandu-se confortabil la centrul terenului, iar atacul facandu-si asa cum ne-a obisnuit treaba si inscriind in poarta adversa: Stefan a reusit dubla, Gradinaru de asemenea.
Desi un meci deloc usor, o noua victorie in fata unui adversar din topul clasamentului, o noua etapa incheiata prin consolidarea pozitiei de lider a juniorilor E ai Scolii de Fotbal A.R.D. Snagov in campionatul A.J.F. Ilfov.