Scoala de Fotbal A.R.D. Snagov – A.C. S.F.C. Axintele: 4-1

Pe terenul Acumulatorul 2, teren care cu greu poate fi numit asa, Duminica, 10 Noiembrie, copiii Scolii de Fotbal A.R.D. Snagov au reusit sa se impuna cu 4-1 in fata celor de la A.C. S.F.C. Axintele. Dupa ce, mai grea a fost adaptarea la conditiile de joc decat opozitia adversarului care pur si simplu a asistat la o sumedenie de ratari sau faze de constructie la capatul carora, cum era si normal, au venit si golurile. In prima repriza Manea a inscris de doua ori cu capul dupa ce portarul advers a respins suturile lui Serbanescu, apoi Ardeleanu care desi aflat intr-o cadere de forma a reusit sa inscrie cu un sut la coltul lung. A doua repriza a inceput pe fondul unei relaxari a jucatorilor nostri, lucru ce a adus si golul celor de la Axintele. Acest gol insa, parca i-a infuriat pe piticii nostri care au revenit la conducerea jocului si au trecut iar de nenumarate ori pe langa gol, campionul ratarilor fiind Claudiu Stefan. Ultimul gol in poarta celor de la A.C. S.F.C. Axintele a venit foarte tarziu, marcator fiind Ardeleanu care desi pana atunci executase prost patru lovituri libere, a reusit sa o execute bine pe a cincea.

Echipa de start: Bia Ardeleanu, Alexe, Seby Ardeleanu, Trancan, Chiru, Claudiu Stefan, Manea, Serbanescu.
Au mai jucat: Bogdan, Jipa, Joitoiu, Rosianu, Lupu.
Pentru Scoala de Fotbal A.R.D. Snagov au marcat: Manea (2), Ardeleanu (2).