Etapa trecuta, in deplasarea de la Balotesti, grupa de juniori E a Scolii de Fotbal A.R.D. Snagov a aratat de ce este liderul seriei campionatului A.J.F. Ilfov in care evolueaza.
Desi in debutul partidei Manea, Stefan si Gradinaru si-au facut numarul obisnuit privind ratarile din ocazii clare, pana la urma, dominarea jucatorilor snagoveni a facut ca acestia sa-si adjudece o victorie cat se poate de meritata.

ard-balotesti
Primul gol a venit din partea lui Ardeleanu in urma unui corner executat direct in poarta adversarilor. In continuare, hotarati sa razbune ratarile din debutul partidei, dar mai ales pe cele din etapa trecuta, din meciul cu Vointa Snagov, atacantii Scolii de Fotbal A.R.D. Snagov au trecut la treaba: Stefan, al carui sut superb cu dreptul de pe partea stanga a terenului ne-a amintit de reusitele lui Ilie Dumitrescu in zilele lui de glorie si apoi Gradinaru care cu un sut sec il executa pe portarul advers. Prima repriza avea sa se incheie cu o noua ratare a lui Manea si astfel, in pofida numarului mare de sanse de a marca, la pauza, scorul era doar 3-0 pentru A.R.D.
Partea a doua a meciului a debutat cu o reusita a lui Manea in urma unui contraatac rapid. Apoi Stafan cu o dubla, duce scorul la 5-0 iar Turcu, jucator nascut in 2006, in urma unei actiuni superbe a lui Ardeleanu al carui sut lovesta bara, profita si o expediaza in poarta, majorandu-l la 6 puncte diferenta.
Cand jocul parea incheiat, un joc in care echipa gazda n-a reusit nicio actiune periculoasa, in ultimele minute, Ardeleanu, pornit din postura de fundas stanga, in urma unei actiuni pe cont propriu, ajunge in preajma careului advers de unde centreaza perfect pentru Gradinaru care inscrie cu capul. Scor final: 7-0 in favoarea Scolii de Fotbal A.R.D. Snagov.
Astfel, juniorii E ai antrenorului Razvan Ardeleanu isi mai adauga trei puncte in visterie iar victoria obtinuta, coroborata cu esecul Glinei la Stefanesti (4-1 pentru Stefanesti) le consolideaza pozitia de lider al clasamentului, distanta fata de a doua clasata, Glina, majorandu-se la 11 puncte iar fata de a treia clasata, F.C. Stefanesti, la 12 puncte.
Capitanul echipei de juniori E, Seby Ardeleanu: “Suntem foarte bucurosi ca am castigat astazi insa mai avem multe meciuri de jucat. Ne dorim sa reusim ca si in continuare sa jucam la fel ca astazi. Dom’ profesor ne-a zis sa ramanem cu picioarele pe pamant si sa muncim pentru ca numai asa vom reusi cat mai multe victorii. Noi, ne vom stradui sa-l ascultam, vom intra mereu pe teren cu gandul sa jucam un fotbal adevarat si speram ca la final sa demonstram ca meritam sa fim campioni judeteni.”