In cadrul campionatului A.J.F. Ilfov, juniorii E ai Scolii de Fotbal A.R.D. Snagov, au avut parte astazi poate de cel mai greu meci din acest tur de campionat. Echipa din Balotesti are in componenta copii foarte dezvoltati din punct de vedere fizic, lucru ce a dus la o lupta deosebit de acerba pe iarba terenului din Ciolpani.
Meciul a inceput cum se poate mai prost pentru Scoala de Fotbal A.R.D. Snagov, in minutul 3 oaspetii inscriind din lovitura libera la o faza in care Alexe si Rasinar nu s-au sincronizat, mingea ajungand in plasa portii noastre. Imediat dupa golul primit insa, juniorii Scolii de Fotbal A.R.D. Snagov au pus stapanire pe joc, trecand de cateva ori pe langa egalare, egalare care a venit in minutul 15 cand Serbanescu a reusit sa-l invinga cu un sut plasat pe portarul oaspetilor. Trei minute mai tarziu, la un corner executat perfect de Ardeleanu, tot Serbanescu reuseste sa-si puna echipa in avantaj. Nu trece mult si tot Serbanescu, cu un sut in forta face 3-1 reusind hattrik-ul.
Presiunea juniorilor Scolii de Fotbal A.R.D. Snagov a continuat si dupa pauza dar contrar cursului jocului cei care au marcat au fost oaspetii care la faza ce nu anunta nimic au reusit o lumanare ce a cazut exact in poarta noastra.
Poate ar fi de consemnat si prestatia slaba a arbitrului intalnirii acesta apreciind gresit foarte multe faze din joc, arbritrand parca dupa propiul regulament in care jucatorul faultat este penalizat neacordandu-i-se lovitura libera, dar si faptul ca piticii Scolii de Fotbal A.R.D. Snagov s-au comportat cu totii foarte bine din toate punctele de vedere, atat fizic cat si tehnico-tactic, reusind sa obtina cele 3 puncte care ii duc mai aproape de locul 1.

Echipa de start: Rasinar, Ardeleanu, Alexe, Joitoiu, Claudiu St., Trancan, Al. Manea, Serbanescu.
Au mai jucat: Bia Ardeleanu, Chiru, Jipa.
Nu au fost folositi: Simion si Rosianu.
Pentru Scoala de Fotbal A.R.D. Snagov a marcat: Serbanescu (3).