In perioada 1-3 August, copiii Scolii de Fotbal A.R.D. Snagov nascuti in 2004 si 2005 au participat alaturi de echipe precum Tampa Brasov, Petrolul Ploiesti, Juventus Bucuresti, Concordia Chiajna, F.C. Voluntari si scoli de fotbal de renume printre care Juniorul, Calcio, Rusanu, Juventudes, toate din Bucuresti, la Cupa Young Players 2014, un puternit turneu de fotbal pentru copii.

10475688_683727918373415_509388124760943915_n
Jucand intr-o maniera in care au atras admiratia celor prezenti si oferindu-le acestora surprize placute, micii fotbalisti antrenati de Razvan si Marius Ardeleanu care cu acest prilej au rulat toti jucatorii avuti la dispozitie, au lasat o impresie placuta asistentei.
Astfel, grupa 2004 a ratat calificarea in play-off doar datorita unui gol mai putin marcat fata de Concordia Chiajna, reusind insa sa castige play-out-ul si ocupand in final locul 7 din 12 echipe, iar grupa 2005, in ultimul meci, disputat impotriva Petrolului Ploiesti a reusit o frumoasa victorie cu 2-1 dar in play-off desi au practicat un joc bun impotriva celor de la Juventudes, au ratat calificarea in finala mica fiind invinsi la limita, 1-0, in final clasandu-se pe locul 6 din 10.
Dar iata rezultatele partidelor disputate de A.R.D. in cadrul turneului:

    2004

      Grupe:

    • Concordia Chiajna – Scoala de Fotbal A.R.D. Snagov: 2-2 (2-2)
    • Scoala de Fotbal A.R.D. Snagov – A.C.S. Calcio Bucuresti: 3-1 (0-0)
    • Juniorul Bucuresti – Scoala de Fotbal A.R.D. Snagov: 2-1 (0-1)
      Play-Out

    • Scoala de Fotbal A.R.D. Snagov – Romprim Bucuresti: 3-0 (neprezentare)
    • L.P.S. Eliade – Scoala de Fotbal A.R.D. Snagov: 1-4 (0-0)
      Finala playout

    • Ilie Oana – Scoala de Fotbal A.R.D. Snagov: 0-6 (0-3)
    2005

      Grupe:

    • Cautis Bucuresti – Scoala de Fotbal A.R.D. Snagov: 0-5 (0-2)
    • Scoala de Fotbal A.R.D. Snagov – Juventus Bucuresti: 7-0 (4-0)
    • Scoala de Fotbal A.R.D. Snagov – L.P.S. Sf. Pantelimon: 0-2
    • Scoala de Fotbal A.R.D. Snagov – Petrolul Ploiesti: 2-1 (1-0)
      Play-Off

    • L.P.S. Sf. Pantelimon – Scoala de Fotbal A.R.D. Snagov: 2-0 (1-0)
    • F.C. Voluntari – Scoala de Fotbal A.R.D. Snagov: 2-0 (1-0)
      Joc locurile 5-6

    • Scoala de Fotbal A.R.D. Snagov – Juventudes Bucuresti: 0-1 (0-0)