Scoala de Fotbal A.R.D. Snagov la Fotbal Festival Cup 2014

Si de aceasta data, acum in cadrul turneului Fotbal Festival Cup, Scoala de Fotbal A.R.D. Snagov a reusit sa demonstreze ca grupele sale sunt bine organizate si ca joaca un fotbal frumos, mai ales atunci cand presiunea rezultatului nu apasa pe umerii copiilor.

20140904_120002
Grupa 2003 a reusit doua jocuri foarte bune in compania unor viitoare adversare din seria I valorica a campionatului A.M.F.B, Comprest Gim si Academia Sport Team.
In primul meci, desi condusi cu 1-0 inca din debutul partidei, trupa condusa de Razvan Ardeleanu a reusit sa termine la egalitate, 1-1 prin golul inscris la un corner, dupa o combinatie intre Alexe si Ardeleanu, primul centrand perfect pentru Stefan caruia nu i-a ramas decat sa execute portarul.
In cel de al doilea meci, atat copiii A.R.D.-ului cat si cei de la Sport Team au oferit asistentei un joc deosebit de frumos, disputat si cu multe faze de poarta. Manea si Stefan au hartuit permanent apararea adversa dar s-au si intrecut in ratari. Scorul a fost deschis de Jipa, cu capul, la un corner bine executat de Ardeleanu. La 1-0 A.R.D. se putea califica datorita jocului rezultatelor insa nu a fost sa fie, golul egalizator al celor de la Sport Team situandu-i pe acestia pe locul doi in grupa si ducandu-i mai departe.
Conform traditiei insa, o data grupa mica, o data grupa mare (la turneul anterior 2003 s-a oprit in sferturi), de data aceasta a fost randul grupei 2006 antrenata de Marius Ardeleanu sa se califice in sferturi, aceasta dupa ce in urma unui un joc bun au invins cu 2-0 Steaua Bucuresti II prin golurile inscrise de Calinescu dupa o actiune individuala si de Ene cu un sut imparabil la coltul lung, si cu 2-1 Portul Calarasi prin golurile lui Turcu, direct din corner, si Dinu cu un sut pe sub portar.
In sferturi, piticii au intalnit Galactik F.K. si desi au aratat un joc bun damonstrand ca nu intamplator au ajuns in aceasta faza a competitiei, au pierdut cu 1-0 ratand astfel calificarea in semifinale.
La finalul turneului coordonatorul sportiv al Scolii de Fotbal A.R.D. Snagov a declarat: “A fost un set de jocuri foarte util deoarece foarte curand se va da startul campionatelor unde vom avea adversare puternice si am putut vedea cat de aproape suntem de forma maxima. Grupa 2003 a demonstrat ca desi tabela arata un scor egal sau o infrangere asa cum de exemplu a aratat la finalul partidei cu Juniorul, poate juca un fotbal frumos, de calitate, competitiv. Grupa 2006 are in componenta multi copii care evolueaza sub culorile scolii de mai bine de un an si acest lucru a inceput sa se vada. Se pare ca Scoala de Fotbal A.R.D. Snagov este pe drumul cel bun.”

Rezultate obtinute de Scoala de Fotbal A.R.D. Snagov la turneul Fotbal Fesival Cup 2014: