IMG_0029
Astazi, intr-un meci amical ce se anunta a fi unul nu tocmai usor, Grupa 2005-2006 a Scolii de Fotbal A.R.D. Snagov a intalnit pe terenul acesteia, echipa similara a Scolii de Fotbal Dan Chilom Bucuresti.
Dand insa dovada de mult curaj si incercand sa arate roadele pregatirii din timpul iernii, copiii condusi de pe margine de antrenorul Mihai Ghita au pus stapanire pe joc inca de la inceputul partidei, la finalul primei reprize conducandu-si adversarii cu un categoric 5-1. Poate scorul ar fi fost chiar mai mare daca Topor, pe langa cele doua goluri reusite, n-ar fi luat la tinta si bara si daca Alexandru S. ar fi fost mai atent la pasa primita de la Turcu nelasand mingea sa-i treaca pe sub picior si sa se opreasca in propria poarta.
Repriza a doua s-a desfasurat in aceeasi nota de dominare a Scolii de Fotbal A.R.D. Snagov. Incet, incet, insa, dupa ce au inlocuit portarul, copiii Scolii de Fotbal Dan Chilom au reusit sa echilibreze jocul si sa dea emotii din ce in ce mai mari portarului Alexandru S..
In cea de a treia parte a meciului, atrenorul a rulat toti jucatorii avuti la dispozitie, dar acestia n-au mai reusit sa inscrie, cei care au facut-o si chiar de trei ori, fiind gazdele, elevii Scolii de fotbal Dan Chilom.
De remarcat, pe langa fair-play-ul ambelor echipe, al antrenorilor dar si al suporterilor, poate ar fi revenirea in echipa a lui Edy Hertzug care desi temandu-se de o posibila accidentare la mana recent refacuta, a aratat o mare pofta de joc si prestatia buna a noului venit la echipa, jucator din Republica Moldova, Solomintchi.

Echipa de start: Alexandru S., Turcu, Ene, Al. Bogdan, Hertzug, Topor.
Au mai jucat: M. Calinescu, Al. Calinescu, Tudorov, Teodor, Suveica, Mihalcea, Solomintchi.
Pentru Scoala de Fotbal A.R.D. Snagov au marcat: Topor (2), Ene (2), Turcu.

IMG_0005 IMG_0006 IMG_0007 IMG_0008 IMG_0009 IMG_0010 IMG_0014 IMG_0017 IMG_0018 IMG_0020 IMG_0023 IMG_0025 IMG_0026 IMG_0027 IMG_0028 IMG_0030 IMG_0031 IMG_0032 IMG_0033 IMG_0034 IMG_0035 IMG_0036 IMG_0038 IMG_0039 IMG_0040 IMG_0042 IMG_0043 IMG_0044 IMG_0048 IMG_0050 IMG_0051 IMG_0052