Astazi, in cadrul Campionatului A.M.F.B., Grupa 2005-2006 a Scolii de Fotbal A.R.D. Snagov, a reusit surpriza etapei invingand Scoala de Fotbal Toni Dobos. Dupa ce au primit gol la prima faza de joc elevi antrenorilor Marius Ardeleanu si Ghita si-au revenit rapid si au reusit egalarea prin golurile marcate de Turcu si Topor, iar pana la pauza, prin golul inscris de Ene au preluat conducerea pe tabela. In cea de a doua repriza Topor si Ene au reusit dubla ducand scorul la 5-2 pentru echipa Scolii de Fotbal A.R.D. Snagov, la aceasta, o contributie majora avand si portarul Alexandru S. care a inchis poarta dupa cel de al doilea gol primit. Scorul putea fi mai mare dar la una din ocazii, M. Calinescu a ratat singur cu portarul advers.

Echipa de start: Alexandru S., Ene, Bogdan Alexandru, Turcu, M. Calinescu, Topor.
Au mai jucat: Al. Calinescu, Tudorov, Mihalcea.
Pentru Scoala de Fotbal A.R.D. Snagov au marcat: Turcu, Topor (2), Ene (2).