Seby Ardeleanu, capitanul juniorilor A.R.D. a decis adversarele Scolii de Fotbal A.R.D. Snagov





Fotografie1157
Urmare a tragerii la sorti de ieri, 25 mai 2015, unde sub privirea domnului Dan Ionescu, reprezentantul F.R.F., Seby Ardeleanu, capitanul echipei si-a extras din urna adversarele, pe campiona judetului Ilfov la juniori E, echipa Scolii de Fotbal A.R.D. Snagov o asteapta un zonal deosebit de puternic din grupa a VII-a F.R.F. mai facand parte: Viitorul Constanta, Petrolul Ploiesti, C.S.S. Slobozia, A.S. Junior Craiova si Portul Calarasi, sase echipe organizate in doua grupe dupa cum urmeaza:

Grupa A

Grupa B

C.S.S. Slobozia F.C. Petrolul Ploiesti
F.C. Viitorul Constanta A.S. Sc. F. A.R.D. Snagov
A.S. Junior Craiova 2014 A.S. Portul Calarasi

In grupe se va juca fiecare cu fiecare urmand ca apoi, in semifinale, ocupantele locurilor 1 si 2 sa se incruciseze intre ele, castigatoarele urmand sa dispute finala zonalului. Invingatoarea merge in zona semifinala pe tara.
Scoala de Fotbal A.R.D. Snagov va intalni pe 2 iunie de la ora 18,00 pe Stadionul Orasenesc Ovidiu, Petrolul Ploiesti, iar pe 3 iunie, tot de la oara 18,00, A.S. Portul Calarasi. In continuare, programul depinde de rezultatele obtinute in primele partide.
Vicecampioana juniorilor E, Concordia Chiajna, echipa calificata de pe pozitia secunda a clasamentului ca urmare a faptului ca F.C. Stefanesti a pierdut in ultima etapa in fata celor de la A.S. Glina, va avea si ea parte de un zonal dificil, poate chiar mai greu decat al Scolii de Fotbal A.R.D. Snagov, jucand in zona a I-a F.R.F. la Focsani, in compania A.S.C.M. Dunarea Galati, L.P.S. Buzau, Stars Braila, A.C.S.M Delta Tulcea si C.S.M. Focsani. astfel:

Grupa A

Grupa B

Dunarea Galati Delta Tulcea
L.P.S. Buzau Concordia Chiajna
Stars Braila C.S.M. Focsani

Celelelte zone sunt alcatuite dupa cum urmeaza:
– Zona a II-a F.R.F.: C.S.M. Ramnicu Valcea, Academica Arges, Chindia Tragoviste, Dynamic Craiova, S.P.S. Slatina, Academia Hagi, C.F.R. Timisoara, Atletico Rosiori.
– Zona a III-a F.R.F.: C.S.M.S. Iasi, Juniorul Suceava, L.P.S. Botosani, L.P.S. Piatra Neamt, A.S. Trotus Onesti, L.P.S. Vaslui.
– Zona a IV-a F.R.F.: A.C.S. Poli timisoara, Atletico Arad, C.S.M. scolar Resita, C.F.R. Simeria, Pandurii Tg. Jiu, Luceafarul Drobeta Tr. Severin, A.C.S. Kinder Singeorgiu de Mures.
– Zona a V-a F.R.F.: F.C. Benta Brasov, A.S. Atletic Kids Gurghiu, L.P.S. Sebes, F.C. Interstar Sibiu, A.F.C. Odorheiul Secuiesc, A.C.S. Sepsi O.S.K. Sf. Gheorghe, Metalul resita, Unirea Dej.
– Zona a VI-a F.R.F.: C.S. Luceafarul Cluj Napoca, F.C. Somesul Satu Mare 2010, Viitorul Zalau, C.S. Plimob Sighet, L.P.S. Bistrita, A.S. Aurul Brad.
– Zona a VIII-a F.R.F.: Campioana Bucurestiului – calificata direct in zona semifinala, Dinamo Bucuresti.
Avand in vedere parcursul excelent al formatiei de juniori a Scolii de Fotbal A.R.D. Snagov condusa de Razvan Ardeleanu, nu putem decat sa le tinem pumnii acestor talentati si minunati copii ai Snagovului, acestor mesageri ai fotbalului ilfovean.
Hai A.R.D.!

557 accesari
  • Ai ceva de spus?
    Orice comentariu este binevenit insa mare atentie: vor fi acceptate si publicate doar acele comentarii care respecta atat regulile bunului simt cat si pe cele de ortografie si gramatica ale limbii romane! Multumim pentru intelegere.

    1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...



loading
website statistics