Cu mic, cu mare, A.R.D.-istii au facut ca numele Scolii de Fotbal A.R.D. Snagov sa fie si de data aceasta la inaltime, pe rand, toate grupele reusind evolutii spectaculoase.

• 14483952_10202341009803122_1916856231_n
    Grupa 2003 a surclasat A.C.S. Mexic cu nu mai putin de 10-1, in urma unui joc deosebit de bun, Vlad, Jipa, Stefan si Galbinoiu, autorii golurilor, alaturi de toti coechipierii lor facand diferenta pe tabela de marcaj.
  • Grupa 2005 ramane neinvinsa dupa ce a invins Automatica Bucuresti cu scorul de 6-2 Golurile snagovenilor au fost inscrise de Turcu, Iancu, Gradinaru si Ilie.

• 14527634_10202341012803197_602084275_n
    Grupa 2007, desi a pierdut intalnirea cu C.S.S. Bucuresti, scor 3-0 pentru bucuresteni, a evoluat conform asteptarilor, demonstrand ca jocul echipei incepe sa se lege din ce in ce mai bine.
  • Grupa 2008, desi nu este inca inscrisa in competitii aflandu-se deocamdata in stadiul de formare, a fost invinsa de Astra Bucuresti. Chiar daca scorul a fost 4-2 pentru bucuresteni, copiii in frunte cu Bugean si Reghecampf, autorii golurilor, dau sperante ca in curand va veni si randul lor.

• 14483964_10202341006603042_1212975347_n
    Cea mai titrata grupa a Scolii de Fotbal A.R.D. Snagov, fosta campioana la juniori D a A.J.F. Ilfov a surclasat in deplasare pe C.S. Otopeni cu un categoric 5-0. Un joc extrem de disputat in care doar ratarile din prima repriza ale lui Galbinoiu si Gradinaru au facut ca la pauza scorul sa fie doar 1-0 pentru snagoveni. Dupa pauza insa, mai clari in joc si practicandu-si obisnuitul joc de calitate, echipa condusa de pe margine de Razvan Ardeleanu s-a detasat prin golurise semnate Baicu, Ilie, Alexe si capitanul formatiei, Seby Ardeleanu al carui gol din lovitura libera a pecetluit scorul final.

Weekend-ul urmator A.R.D.-isti vor intalni adversari extrem de puternici, dupa cum urmeaza: 2003 in Ghencea pe Steaua Bucuresti, 2005 la Agronomie pe Mircea Eliade, 2007 la Prosport Arena pe Sportul Studentesc, iar juniorii D vor fi gazde, pe sinteticul din Snagov, pentru Moara Vlasiei.

“Evolutii multumitoare ale copiilor nostri. Jocul prestat conteaza in primul rand si aici stam destul de bine iar rezultatele nu vor intarzia sa se vada. Ma bucur ca reusim sa ne respectam blazonul si sa fim in continuare acea echipa incomoda si capabila de orice in teren de care multi se tem. Ne asteapa o etapa dificila din care spar sa iesim din nou satisfacuti de munca noastra si a copiilor.” a spus Razvan Ardeleanu.